Pressiteade 10.10.2020: Ühine Hiiumaa teeb ettevalmistusi valimisteks

Pressiteade 10.10.2020: Ühine Hiiumaa teeb ettevalmistusi valimisteks

Reedel kogunes esmakordselt MTÜ Ühine Hiiumaa uus juhatus, et teha ettevalmistusi kohalike omavalitsuste volikogude valimisteks 2021 aastal. „Meie liikmeskond soovib jätkuvalt aktiivselt kaasa rääkida saare arengus ja osaleda valimistel iseseisva nimekirjana. Toetame ideed, et volikogus on esindatud kõik Hiiumaa piirkonnad ja saare kestvat arengut käsitletakse terviklikult,” kommenteeris Margit Kagadze, kes valiti augustis MTÜ Ühine Hiiumaa liikmeskonna poolt taas juhatuse esinaiseks. Lisaks kuuluvad ühingu uude juhatusse Tuuli Tammla, Aira Toss, Toomas Saal, Eha Brikker ja Pilvi Post.
„Suurt väli- ja sotsiaalkampaaniat me tegema ei hakka. Pigem jätkame avalike valimisdebattide ja sisuliste aruteludega, mis aitavad hiidlastel langetada teadlik ja parim valik” kinnitas Kagadze. Nii nagu eelmiste valimiste eel, nii ka seekord kutsub MTÜ Ühine Hiiumaa aktiiv avalikele valimisdebattidele kõiki Hiiumaa vallavolikokku pürgivate poliitiliste ühenduste esindajaid, et ühiselt arutleda Hiiumaa tuleviku üle. Vallarahvas saab võimaluse esitada küsimusi ning kuulda vastuseid korraga erinevatelt saadikutelt. Lisaks korraldab MTÜ Ühine Hiiumaa taaskord Hiiumaa Pääarupidamise, mis keskendub kolmele põhiteemale: ettevõtlus, haridus, taristu ja ühendused. Eelmine arupidamine toimus kaks aastat tagasi.

MTÜ Ühine Hiiumaa on hiidlaste endi poolt kolm aastat tagasi asutatud vabatahtlik poliitiline ühendus, mille eesmärgiks on hoida diskussiooni Hiiumaa tulevikust ja ergutada uutele arengutele ka valimiste vahelisel ajal. Ühingu liikmetest on moodustatud samanimeline valimisliit, millel on praeguses Hiiumaa vallavolikogus kuus esindajat, kes koos Sotsiaaldemokraatliku erakonna liikmetega on moodustanud volikogu koalitsiooni. Lisaks volikogu tööle osalevad ühingu liikmed osavallakogudes, erinevates komisjonides ja töörühmades.

Lisainfo:
Margit Kagadze
MTÜ Ühine Hiiumaa juhatuse esimees
kontakt@yhinehiiumaa.ee
tel 53474137