Volikogu esimehe uusaastatervitus

Volikogu esimehe uusaastatervitus

Head hiidlased ja Hiiumaa sõbrad!

Iga uus ja algav aasta tekitab meis elevust ja ootust et see oleks parem kui eelmine. Soovime kõigile head, lubame endale muutusi ja proovime neid ellu viia.

Mida siis võib meile tuua uus aasta?

Oleme elanud kaks aastat pandeemia mõju all. See on olnud väsitav ja stressirohke aeg. See on lõhestanud Eesti ühiskonda ja tekitanud ebavajalikke pingeid. Tahes või tahtmata on see puudutanud meid kõiki.

Meil siin Hiiumaal on läinud üsna hästi, hiidlane on vastutustundlik ja hooliv teiste suhtes ja see on meid säästnud. Loodame et uuel aastal jõuab kasutusse ka viiruse vastane ravim, mis annab meile suurema liikumis vabaduse ja et me ei peaks muretsema oma lähedaste pärast. Meil on vaja 2022 aastal kohaneda hinnatõusuga ja läbi mõelda oma kulutused. Tõuseb toidu- ja esmatarvete kaupade hinnad, jätkub elektrihinna tõusu mõju erasektoris ja meie kodudes. Peame olema nutikad ja tegema uusi kaasaegsemaid valikuid energia kasutuses ja tehnoloogiates.

Hiiumaa loodus, matkarajad, mererannad on meie suurim väärtus. Elada nii unikaalses kohas kui Hiiumaa on ühtpidi privileeg ja teisalt nõuab paindlikust, loovust ja rahulikku meelt. Meie suurim rikkus on meie keskkond ja seda on märgatud ka rahvusvaheliselt – elame UNESCO biosfääri kaitsealal ehk me elame koos looduse ja saarelisuse keskkonnaga. Üha rohkem kasutame kohalikku toitu ja väärindame seda kohapeal Oskame kasutada oma loodusande ja pakume seda oma külalistele ja müüme ka väljaspoole Eestit. Neid paiku ei ole maailmas palju ja jääb järjest vähemaks kus on puhas õhk, vesi , loodus oma floora ja faunaga.

Mis on eelduseks et meie elanikkond kasvaks?

Peame pakkuma oma lastele head alusharidust ja korrastama koolivõrku. Vabade elamispindade puudus seab piirangud ettevõtete arengule ja inimeste saarele naasmisele. Paremad IT lahendused loovad eelduse kaugtöö tegijatele ja annavad võimaluse neile kauem Hiiumaa võlusid nautida. Ja muidugi meie ühendused mandriga mis on ülitähtsad.

Hiiumaale võib tulla mitut moodi, ainult mitte jalgsi!
Neile, kes tulevad suurelt maalt on Hiiumaa meretagune maa. Meile, kes me elame siin mere taga, on see oma saar, eemal suurest maast. Ühendus suure maaga on Hiiumaa elanike, ettevõtete ja külaliste jaoks ääretult oluline. See on valdkond, mis peab arenema koos Hiiumaa arenguga ja arvestades eelkõige hiidlaste vajadusi.

Õnnelikku uut aastat kõigile!

Anu Pielberg
Hiiumaa vallavolikogu esimees