Pressiteade 17.11.21: Hiiumaa vallavanema kandidaat on Hergo Tasuja

Pressiteade 17.11.21: Hiiumaa vallavanema kandidaat on Hergo Tasuja

Sotsiaaldemokraatlik Erakond, valimisliit Ühine Hiiumaa ning Reformierakond allkirjastasid 11. novembril koalitsioonilepingu Hiiumaa valla juhtimiseks aastatel 2021-2025.

Kokkuleppe järgi on vallavalitsus 9-liikmeline. Lisaks vallavanemale kuuluvad vallavalitsuse koosseisu rahandusosakonna juhataja, kaks abivallavanemat ning osavallavanemad.

Vallavanema kandidaadiks esitab Sotsiaaldemokraatlik Erakond Hergo Tasuja, kes 2018. aastal valiti Emmaste osavallavanemaks ning viimase aasta on asendanud vallavanemat.

Abivallavanema kohtade loomisega valla juhtimiskulud ei kasva, kuna juhtimist korraldatakse ümber. Vallavalitsuse struktuuri eelnõu jõuab volikogusse detsembris.

Keskkonna ja planeeringute valdkonna abivallavanema kandidaadiks esitab Reformierakond Üllar Laidi, kes oli Kõrgessaare osavallavanemana ka eelmise vallavalitsuse koosseisus. “Üllar on näidanud end valdkonna hea tundjana ja suudab Hiiumaa valda majandada kindlasti efektiivselt ja professionaalselt,” ütles Reformierakonna Hiiumaa piirkonna juht Aivar Viidik.

Haridus- ja sotsiaalvaldkonna abivallavanema kandidaat on Liisi Mäeumbaed, kes on Sotsiaaldemokraatliku erakonna Hiiumaa piirkonna aseesimees.

“Sotsiaal-, ning haridusvaldkonna rõõmud ja mured on mulle tuttavad. Viimased neli aastat juhtisin vallavolikogus sotsiaal- ja tervishoiukomisjoni tööd. Kolm aastat olen panustanud Kärdla põhikooli arengusse õppealajuhataja rollis. Arvan, et oma teadmiste ja oskustega saan Hiiumaa vallavalitsuses tõhusa panuse anda.”

Vallavanema valimine ja vallavalitsuse liikmete ametisse nimetamine on 25. novembri volikogu istungi päevakorras.