Pressiteade: Hiiumaa valla koalitsioonikõnelused lõpusirgel

Pressiteade: Hiiumaa valla koalitsioonikõnelused lõpusirgel

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja valimisliidu Ühine Hiiumaa vahel peetavatel Hiiumaa valla koalitsioonikõnelused on jõudnud lõppfaasi, selgunud on ka volikogu esimehe ja vallavanema kandidaadid.

„Oleme valimisprogrammides väljendatud Hiiumaa arenguvisioonide osas jõudnud konsensusele ja sõnastanud koalitsioonilepingus ühised eesmärgid Hiiumaa terviklikuks arendamiseks,“ ütles Hiiumaa sotsiaaldemokraatide juht Reili Rand.

Lähipäevil annavad kummagi poole delegatsioonid lõpliku lihvi ja heakskiidu koalitsioonilepingule, mille sissejuhatuses seisab: „Valitsemise kokkulepe on sõlmitud eesmärgil arendada Hiiumaa valda edumeelse, avatud, tegusa ja eduka Läänemere saarena, mis väärtustab oma identiteeti ja kogukonna ühtekuuluvustunnet. Meie valitsemisel tõuseb Hiiumaa vald esile avatud ja innovaatilise juhtimisega, mis teeb tugevat koostööd nii kodanikuühenduste, era- kui ka riigisektoriga.“

Koalitsioonileping kirjutatakse kava kohaselt ametlikult alla järgmisel teisipäeval. Partnerid on kokku leppinud ka valla juhtide positsioonid. Selle järgi on Hiiumaa valla vallavanema kandidaadiks senine Hiiu vallavanem Reili Rand. Volikogu esimehe kandidaadiks on Aivar Viidik. Viidik on varem pikka aega töötanud ajakirjanduses, olnud tegevtoimetaja Eesti Ekspressis ja peatoimetaja Maalehes. Praegu on ta EV100 programmi projektijuht. Omavalitsuskogemus on tal Kärdla linna volikogust, kuhu ta kuulus 1992.-96.

„Aivar toob volikogusse uut energiat ja avatud mõtlemist, mille ootust kajastas üldine valimistulemus,“ ütles Ühise Hiiumaa liige ja senine Käina vallavanem Omar Jõpiselg, lisades, et koalitsioonipartnerid vaatavad komisjoni esimeeste kui teiste võtmepositsioonide mehitamist ühtses pildis, kus tervik peab saavutama parima töövõime.

Kohalike omavalitsuste valimistel said sotsiaaldemokraadid Hiiumaal seitse ja Ühine Hiiumaa kuus mandaati. Seega on neil 23-kohalises volikogus kokku 13 kohta.

Lisainfo:
Reili Rand
Sotsiaaldemokraatlik erakond
56479773

Aivar Viidik
Valimisliit Ühine Hiiumaa
506 4144