Pressiteade 18.12.2020: Hiiumaa võimuliit soovib osavaldade teemal sisulist arutelu

Pressiteade 18.12.2020: Hiiumaa võimuliit soovib osavaldade teemal sisulist arutelu

Hiiumaa omavalitsussüsteem on alates haldusreformist pälvinud nii kiidusõnu kui ka laitust. Järgmisel sügisel toimuvad taaskord kohaliku omavalitsuse volikogude valimised ja praegusel volikogul tuleb otsustada, milliste põhimõtete järgi uus volikogu moodustub. Aga ka seda, milline saab olema osavaldade ning osavallakogude roll. Need otsused vajavad sisulist analüüsi ja laiapõhjalist arutelu.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna ja valimisliidu Ühine Hiiumaa liikmed on veendunud, et Hiiumaa tasakaalustatud arengu jaoks on vaja kaasata kõiki piirkondi. Valimisringkondade arv ja osavaldade roll on siinkohal võtmetähtsusega ning omavahel sisuliselt seotud teemad.

17. detsembril toimunud Hiiumaa vallavolikogu istungil juhtisid Sotsiaaldemokraatliku erakonna ja valimisliit Ühine Hiiumaa fraktsioonid tähelepanu sellele, et valimisringkondade teema vajab laiapõhjalist arutelu ja seetõttu on mõistlik teha lõplikud otsused veebruaris. Lisaks peeti õigeks käsitleda seda koos osavaldade ja osavallakogude temaatikaga. Vahepealsel perioodil tuleb meie hinnangul kokku kutsuda vallavolikogu kõigi poliitiliste jõudude töögrupp. Eesmärk on uueks valitsemisperioodiks välja töötada Hiiumaa kogukonna jaoks parim võimalik mudel.

Helen Teigar
Vallavolikogu SDE Hiiumaa fraktsiooni esimees

Hannes Maasel
Vallavolikogu valimisliit Ühine Hiiumaa fraktsiooni esimees

Kontakt:

hiiumaa.piirkond@sotsid.ee
kontakt@yhinehiiumaa.ee