Pressiteade 22.10.2021: Hiiumaa valla koalitsioonikõnelused jätkuvad

Pressiteade 22.10.2021: Hiiumaa valla koalitsioonikõnelused jätkuvad

Sotsiaaldemokraatlik Erakond ning valimisliit Ühine Hiiumaa esindajad jätkavad koalitsioonikõnelusi Reformierakonna ja Keskerakonnaga.

Esmaspäeva õhtul kohtusid Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ning valimisliit Ühine Hiiumaa (ÜH) esindajad, et alustada läbirääkimistega koalitsiooni moodustamiseks. Samas otsustati otsida võimalust kaasata koalitsiooni kolmas osapool.
“Nädala jooksul oleme kohtunud kõigi Hiiumaa volikogusse jõudnud erakondade esindajatega,” ütles SDE piirkonna esimees Hergo Tasuja. “Meeldiv, et ühisosa on rohkem või vähem kõigiga ning et kõik osapooled on avatud dialoogiks.”
“Esmaspäeval soovime uuesti kohtuda Keskerakonna ja Reformierakonnaga,” andis Ühine Hiiumaa ühenduse juht Margit Kagadze märku, kellega ühisosa kõige suurem oli.

SDE ja ÜH tänavad Isamaa ning EKRE nimekirjade esindajaid sisuka mõttevahetuse eest ning loodavad konstruktiivsele koostööle volikogus.

Volikogu valimistel teenis SDE 23 liikmelises Hiiumaa vallavolikogus seitse ning ÜH viis kohta. Keskerakond teenis neli ning Reformierakond kolm mandaati. Seega oleks võimalikul kolmikliidul volikogus 15 või 16 kohta.