Pressiteade 11.11.2021: Hiiumaa vallas sünnib kolmikliit

Pressiteade 11.11.2021: Hiiumaa vallas sünnib kolmikliit

Täna allkirjastavad Sotsiaaldemokraatlik erakond, valimisliit Ühine Hiiumaa ning Reformierakond koalitsioonilepingu Hiiumaa valla juhtimiseks aastatel 2021-2025.

Koalitsioonilepingu järgi tegutsetakse põhimõttel, et Hiiumaa ei ole ääremaa ning Hiiumaal ei ole ääremaad. Jätkatakse osavaldadega. Samas võetakse eesmärgiks tõhustada valla juhtimist, kasvatada valdkondlikku kompetentsi ja muuta otsustusprotsesse tõhusamaks.

Uus võimuliit kavatseb ellu viia varasemalt planeeritud ning eelarvestrateegias kajastuvad investeeringud. Neist töös on Kärdla põhikooli uue hoone ehitus, kohe algavad Kalana jahisadama arendamine ning Sõru jahisadama laiendustööd. Jätkub Käina huvi- ja kultuurikeskuse uue hanke ning Palade spordihalli rekonstrueerimise ettevalmistamine. Uue algatusena käivitatakse Kõrgessaare programm, andmaks selle piirkonna arengutele tugevamat hoogu.

Kärdla keskväljakul täna kell 15 sõlmitava koalitsioonilepingu alusel sünnib kolmikliit, millel on 23 liikmelises vallavolikogus 15 kohta.

Kokkuleppe järgi nimetab vallavanema Sotsiaaldemokraatlik erakond. Lisaks kuuluvad vallavalitsusse kaks abivallavanemat, kellest ühe nimetab Reformierakond ning osavallavanemad. Igal osapoolel on vallavalitsuses vähemalt kaks kohta.

Volikogu esimehe esitab Ühine Hiiumaa, aseesimehe koht pakutakse opositsioonile.

Lisainfo:
Hergo Tasuja
SDE piirkonna esimees
hergo.tasuja@hiiumaa.ee
tel 55681641

Margit Kagadze
ÜH juhatuse esimees
margit.kagadze@yhinehiiumaa.ee
tel 53474137

Aivar Viidik
RE piirkonna esimees
aivar.viidik@gmail.com
tel 5064144