Aivar Viidik

VL Ühine Hiiumaa kandidaat nr 102 Kärdlas
Aivar Viidik

Olen sündinud ja kasvanud Kärdlas, aga minu juured on sügaval Pühalepa mullas. Pärast Kärdla keskkooli lõpetamist õppisin mitmeid ameteid, kuid kõrghariduse omandasin Tartu ülikooli ajakirjanduse ja sotsioloogia erialal. Seejärel olin üle 20 aasta töö tõttu seotud nii Tartu kui Tallinnaga, töötades Postimehes toimetaja, Eesti Ekspressis tegevtoimetaja ja Maalehes peatoimetajana.

Kuigi olin kogu selle aja Hiiumaaga tihedalt seotud ja minu päriskodu on alati siin olnud, sain võimaluse kohaliku eluga taas rohkem kokku puutuda paar aastat tagasi. Nii võtsin enda südameasjaks hiiu keele ja kultuuri edendamise ning käivitasin „Hiiu keele ja meele maailmavallutusprogrammi“, mille raames on praeguseks ilmunud nii „Hiiu sõnaraamat“, „Hiiu keele raamand“, „Hiidlase vähene naljaraamand“ kui mitmel suvel etendatud hiiukeelne näitemäng „Mamma lood“.

Kandideerin kohalikku volikokku, sest olen veendunud, et hiiu asi väärib ajamist ka kõige kõrgemal tasandil. Usun, et hiidlased on tugevad ühiselt ja koostöös. Ning et Hiiumaa on väljast vaadates tegelikult palju ägedam kui ta paljude jaoks seest välja paistab. Sellest ka minu moto – teeme Hiiumaa suureks!